[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

هیچ‌گاه برای رسیدن به «مصرف سوخت کمتر» تایرهای خود را بیش از حد باد نکنید.

فضای مجازی مملو از شواهد و افرادی است که با رساندن فشار باد لاستیک به بالای آنچه در دیواره تایر نوشته شده، مصرف سوخت اتومبیل خود را کاهش داده‌اند. امّا آنچه این افراد به شما نمی‌گویند، این است که در این حالت، «سواری» سخت‌تر از قبل می‌شود، استهلاک تایرها اضافه می‌گردد، اتومبیل به فاصله بیشتری برای توقف نیاز خواهد داشت و هزینه تعمیر قطعات سیستم تعلیق افزایش خواهد یافت.


میزان فشار باد پیشنهادی برای لاستیک در قالب یک برگه رسمی در داخل فریم درب راننده قرار داده شده و بر اساس وزن خودرو و بهترین وضعیت هندلینگ تعیین شده است. اگر می‌خواهید بار بسیار سنگینی را با خود حمل کنید، استفاده از حداکثر فشار باد لاستیک‌ها مانعی ندارد، ولی بعداً که بار را از روی خودرویتان برداشتید، باید به میزان فشار مناسب برگردید. رانندگی با تایرهایی که بیش از حدّ، باد شده‌اند، باعث کاهش مقاومت غلتشی شده و می‌تواند اندکی باعث کاهش مصرف سوخت شود. این به معنای آن است که سطح کوچکتری از لاستیک‌ها با جاده در تماس خواهد بود و در نتیجه، کشش کمتری در اختیار خواهید داشت. این موضوع باعث افزایش فاصله توقف شده و احتمال لیز خوردن بر روی جاده‌های خیس را افزایش می‌دهد. ضمناً عمر تایر نیز کاهش خواهد یافت. همچنین تایرهایی که فشار زیادی دارند، شوک‌های بیشتری به سیستم تعلیق وارد می‌کنند و در نتیجه، کیفیت سواری را برای سرنشینان کاهش می‌دهند. در همین حال، استهلاک قسمت‌هایی مانند استرات‌ها، شوک‌ها، اتصالات و بازوهای کنترل نیز با سرعت بیشتری رخ می‌دهد.

هیچ‌گاه از مایع مبرّد یا ضدّ یخ‌های نامناسب استفاده نکنید.

استفاده از مایع مناسب برای سیستم خنک‌کننده، نقش مهمی در عمر قطعات این سیستم و موتور دارد. نوع این مایع چیزی است که در دفترچه راهنمای خودروی شما درج شده است. در صورتی که از مایع نامناسب یا مخلوطی از دو مایع برای سیستم خنک‌کننده خودرویتان استفاده کنید، حتماً خیلی زود به قسمت‌هایی مانند پمپ آب، رادیاتور، لوله‌های انتقال حرارت صدمه می‌زنید. این موضوع به این دلیل است که عناصر بازدارنده خوردگی برای برخی مواد خاص در انجین و سیستم خنک‌کننده طراحی شده‌اند. همچنین استفاده از مایع مبرّد نامناسب می‌تواند به‌راحتی باعث خرابی پوشش‌ها و واشرهای پلاستیکی در موتورهای خودروهای جدید شود؛ خرابی‌ای که شاید تا قبل از ۸ هزار کیلومتر خود را نشان ندهد. بنابراین به جای آن که یک مبرّد «یونیورسال» برای خودرویتان تهیه کنید، سعی کنید با صرف کمی هزینه بیشتر، مایع مخصوص آن را بخرید.

هیچ‌گاه روغن ترمز و روغن هیدرولیک را با یکدیگر اشتباه نگیرید.

یک بطری کوچک از روغن هیدرولیک فرمان، از لحاظ ظاهری فرق چندانی با روغن ترمز ندارد. خیلی از کسانی که در خانه تعویض این روغن‌ها را انجام می‌دهند، این اشتباه را می‌کنند و تعداد این اشتباهات بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. در هر صورت، ریخت جابجای هر کدام از این روغن‌ها در سیستم فرمان یا ترمز می‌توان هزینه‌ای تا یک هزار دلار در بر داشته باشد. روغن فرمان در سیستم ترمز باعث می‌شود که واشرها متورم شده و کل عملکرد سیستم دچار اختلال گردد. تعمیرکار نیز برای حل این مشکل می‌بایست قسمت‌هایی مانند سیلندر اصلی، کالیپرها و سوپاپ‌های تنظیم را تعمیر یا تعویض کند. همچنین گاهی اوقات نوبت به تعویض قطعات گران‌قیمت ABS می‌رسد. قرار دادن روغن ترمز در سیستم فرمان نیز به این دلیل که روعن ترمز «روان‌کننده» نیست، موجب خرابی پمپ و دنده فرمان می‌شود. بنابراین همیشه قبل اینکه بخواهید مخزن سیستم فرمان یا ترمز را با روغن پر کنید، حداقل دو بار بطری آن را چک نمایید.

هیچ‌گاه از یک مایع «یونیورسال» برای سیستم فرمان یا گیربکس استفاده نکنید.

بسیاری از سازندگان اعلام می‌کنند که روغن‌های فرمان و گیربکس «یونیورسال» آنها برای هر نوع خودرویی کار می‌کند؛ چیزی که بسیاری از خودروسازان آن را رد می‌کنند. امروزه مقادیر متفاوتی برای ویسکوزیته و مواد افزودنی برای انواع مختلف سیستم فرمان و گیربکس پیشنهاد می‌شود و طبیعی است که یک نوع روغن نمی‌تواند برای هر خودرویی استفاده شود. نوع مخصوص روغن برای استفاده در سیستم فرمان گیربکس، مستقیماً در دفترچه راهنمای خودروی شما درج شده و برای در امان ماندن از خسارت به قطعات گران‌قیمت این سیستم‌ها، شاید بهتر است اندکی وقت و هزینه بیشتر برای پیدا این روغن‌ها صرف کنید.

هیچ‌گاه برای تست «دینام»، کابل باتری را جدا نکنید.

سال‌ها پیش امکان این وجود داشت که بدون خاموش کردن موتور، کابل باتری را جدا کنید و دینام اتومبیل‌تان را آزمایش کنید. در این حالت، اگر موتور همچنان به عملکرد خود ادامه می‌داد، ثابت می‌شد که  آلترناتور سالم است. امّا هیچ‌گاه نباید این تست را بر روی یک خودروی مدرن یا تراک با سیستم‌های کامپیوتری و الکترونیکی انجام دهید؛ چرا که در این حالت، آلترناتور می‌بایست یک تغییر ولتاژ ناگهانی بین ۲۵ تا ۱۲۵ ولت را در عرض ۴۰ میکروثانیه تحمل کند. این تغییر ولتاژ نمی‌تواند آسیبی به یک خودروی قدیمی غیرکامپیوتری وارد کند، امّا در مدل‌های جدید، به سرعت می‌تواند باعث سوختن قطعات گران‌قیمت الکترونیکی و کامپیوتری شود. هر خودرویی که بعد از سال‌های اولیه دهه ۱۹۷۰ میلادی ساخته، حتماً حداقل یک کامپیوتر را در خود دارد. بنابراین، باید راه‌حل‌های قدیمی را کنار بگذارید و به سراغ استفاده از یک «ولت‌متر» بروید.

وقتی چراغ روغن روشن است، رانندگی نکنید.

همه خودروها دارای یک چراغ نشانگر «فشار پایین روغن» هستند. اگر در هنگام رانندگی، این چراغ برای شما روشن شد، به این معناست که مقدار روغن خودرویتان به میزان خطرناکی، پایین است و یا اینکه روغن تمام شده است. همچنین شاید نشان‌دهنده این موضوع باشد که یک نشت جدی در سیستم وجود دارد، یا اینکه یک مانع در مجرای روغن ایجاد شده و یا اینکه پمپ روغن با مشکل روبروست. در هر صورت، پس از مشاهده روشن‌شدن این چراغ، کنار بزنید و موتور را خاموش کنید. سپس کاپوت را بلند کنید و سطح روغن را بررسی نمایید. اگر «شاخص» میزان روغن را بسیار کم و یا خالی نشان می‌داد، باید قبل از این دوباره استارت بزنید، به روغن موتور اضافه کنید. در غیر این صورت، در عرض فقط چند دقیقه می‌توانید با هزینه‌ای در حدّ ۴ هزار دلار روبرو شوید. به رانندگی تا نزدیکترین فروشگاه، حتی فکر هم نکنید! ضمن اینکه مراقب باشید که مخزن روغن را خیلی پُر نکنید.

اگر از این طریق مشاهده کردید که روغن به اندازه کافی دارید، احتمالاً با مشکل بزرگتر و جدّی‌تری روبرو هستید و باید حتماً به یک مکانیک مراجعه نمایید. در واقع، وقتی با این مشکل در جاده برخورد کنید، هیچ‌کار خاصی نمی‌توانید انجام دهید؛ حتی نمی‌توانید به یک دوست اطلاع دهید تا برای شما روغن موتور بیاورد و فقط باید به یک یدک‌کش تلفن کنید. مطمئناً هزینه یدک‌کش کمتر از هزینه تمام سیستم یک موتور است.

هیچ‌گاه با یک باک که کمتر از یک‌چهارم بنزین دارد، رانندگی نکنید.

تقریباً در تمام خودروهای انژکتوری، یک پمپ سوخت الکترونیکی وجود دارد که درست در زیر باک بنزین قرار گرفته است. این جانمایی از طرف خودروسازان، به‌دلیل نیاز به خنک‌شدن و قرار گرفتن در یک درجه‌حرارت ایمن در کنار باک بنزین است. امّا اگر به طور مداوم با باکی رانندگی کنید که کمتر از یک‌چهارم بنزین در خود دارد، سطح پایین سوخت همیشه نمی‌تواند میزان خنک‌کنندگی لازم برای پمپ را تأمین کند و در نتیجه، به‌زودی شاهد خرابیِ پمپ سوخت خواهید بود. جایگزین پمپ سوخت در داخل باک می‌تواند هزینه‌ای در حدود ۷۰۰ دلار در بر داشته باشد. البته «حرارت بیش از حد» تنها نگرانی در این زمینه نیست. موضوع دیگر، مکیده‌شدن ذرات رسوب از بخش زیرین باک به درون پمپ است. این ذرات می‌توانند از فیلتر «جورابی» باک عبور کنند، پروانه‌های پمپ را بپوشانند و در نتیجه، باعث کاهش فشار سوخت شوند. البته این هشدار نباید باعث شود که هر لحظه که به سطح یک‌چهارم باک می‌رسید، با نگرانی به دنبال پمپ بنزین باشید؛ چرا که پمپ سوخت به‌راحتی می‌تواند خود را با شرایط کم‌بنزینی وفق دهد. ولی اگر بخواهید به رانندگی با این روند ادامه دهید، احتمال آسیب به پمپ سوخت و هزینه‌های بالای تعمیرات افزایش خواهد یافت.

هیچ‌گاه از روغن نامناسب استفاده نکنید.

خودروسازان همواره به دنبال کاهش مصرف سوخت در محصولاتشان بوده‌اند. موتورهای جدیدتر با دقت بیشتری ساخته می‌شوند و شامل مکانیزم‌های با تکنولوژی پیشرفته (نظیر سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها و توربوشارژرها) هستند که قدرت بیشتر و مصرف‌سوخت پایین‌تری را برای خودروها به ارمغان می‌آورند. در سیستم‌های دارای زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها یا VVT، روغن فشرده به صورت «پالس» به درون مجراهای هیدرولیک هدایت می‌شود تا وضعیت میل‌بادامک تنظیم گردد. زمان‌بندیِ این پالس و حرکات متعاقب میل‌بادامک، همگی به نوع روغن و ویسکوزیته مندرج در دفترچه راهنمای خودرو بستگی دارند. «کامپیوتر خودرو» زمان‌بندی پالس را بر اساس «درجه حرارت موتور» و «میزان تحریک پدال توسط راننده» تغییر می‌دهد. تمام این موارد تنها در صورتی به‌درستی عمل می‌کنند که شما از روغن مناسب خودرویتان استفاده کرده باشید.

روغن مناسب برای توربوشارژرها نیز جنبه حیاتی دارد. توربوشارژرهای مدرن می‌توانند سرعتی بالایی معادل ۲۴۰ هزار دور بر دقیقه داشته باشند و در نتیجه، یاتاقان‌های آنها می‌بایست همواره روغن‌خنک و خنک شود. اگر از روغن‌های دیگر با ویسکوزیته متفاوت استفاده شود، سرعت جریان روغن تغییر کرده، یاتاقان‌های توربوشارژر دچار گرمایش بیش از حد شده و به‌زودی نیاز به تعمیر و یا تعویض این قطعه گران‌قیمت از خودرویتان پیدا خواهید کرد. بنابراین، توصیه‌های افراد غیرمجرب را فراموش کنید و به توصیه‌های شرکت سازنده در دفترچه راهنما توجه نمایید؛ چرا که آنها هستند که موتور را طراحی کرده‌اند و می‌دانند که چه روغنی برای آن مناسب است.

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

با اینکه چند روزی بیشتر از رونمایی لامبورگینی آونتادور SVJ نمی‌گذرد اما این خودروساز ایتالیایی در بحث تولید یک هایپرکار ویژه و مستقل قافیه را به دیگر رقبا باخته است.


مرسدس-ای ام جی با پروجکت وان خودنمایی می‌کند، استون مارتین والکری را دارد و مک لارن نیز با سنا وارد میدان شده است. البته این موضوع دیر یا زود تغییر خواهد کرد زیرا ظاهراً لامبورگینی به تولید چنین خودرویی علاقه‌مند شده است.


این اطلاعات توسط استفانو دومنیکالی سکان‌دار لامبورگینی تأیید شده است. البته مرد شماره یک ایتالیایی‌ها علاقه زیادی به انتشار جزئیات بیشتر نداشته اما گفته که آن‌ها یک هایپرکار بسیار آئرودینامیک با سقف تولید بسیار محدود را در نظر خواهند گرفت.

Lamborghini Centenario LP 770-4

Lamborghini Centenario LP 770-4
دومنیکالی می‌گوید اگر این خودرو چراغ سبز تولید را دریافت کند همان رویه‌ی چنتناریو و وننو را ادامه خواهد داد. البته هنوز هم فاصله زیادی بین علاقه‌مند بودن و تولید واقعی یک هایپرکار سفارشی و کم تیراژ وجود دارد زیرا مدیرعامل این شرکت اذعان داشته اولویت اصلی آن‌ها تولید سری سوپرکارهای موجود است.


در همین اثنا ایتالیایی‌ها آماده‌ی تولید اولین نمونه‌های آونتادور SVJ می‌شوند. این خودرو هفته‌ی پیش در کالیفرنیا رونمایی شد و پیشرفته‌ترین و پیستی‌ترین نسخه آونتادور محسوب می‌شود.


این خودرو تنها در عرض ۲٫۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و سقف سرعتش نیز بیشتر از ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است. همچنین به لطف آئرودینامیک فعال، فرمان پذیری چرخ‌های عقب و دیگر تغییرات صورت گرفته، SVJ در پیچ‌ها یک جانور فوق‌العاده است. خودروی مورد بحث یک دور نوربرگ رینگ را در ۶ دقیقه و ۴۴٫۹۷ ثانیه طی کرده و عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی جهنم سبز را به خود اختصاص داده است.

توضیح: تصاویر به لامبورگینی چنتناریو تعلق دارند.

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

برای چهار سال آینده داج چلنجر SRT هلکت، دومین خودروی پر قدرت در ایالات متحده خواهد بود که شما می‌توانید آن را به صورت مجهز شده به گیربکس دستی تهیه نمایید. با وجود آنکه قدرت شورلت کوروت ZR1 از چلنجر بیشتر است اما مقایسه بهای ۱۲۲ هزار دلاری کوروت با قیمت ۷۶،۵۲۵ دلاری نمونه مورد بررسی، می‌تواند در حکم نقطه قوت قابل توجهی برای چلنجر باشد.

2018 Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody
میزان فروش چلنجر هلکت منوال از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ معادل ۲۲ هزار دستگاه بوده که نشان می‌دهد این گربه جهنمی چندان هم کمیاب نیست.


قبلا چلنجر هلکت منوال مدل ۲۰۱۵ را مورد بررسی قرار داده بودیم و متوجه شدیم که متاسفانه برخلاف تصور،نسبت به نمونه اتوماتیک کُندتر عمل می‌نماید. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتربرساعت نسخه دستی برابر ۳.۹ ثانیه بود که سه دهم ثانیه از چلنجر اتوماتیک کندتر است.

داج چلنجر SRT 2018
نسخه مورد بررسی در اینجا (وایدبادی منوال) در طی ۴ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد( دو دهم ثانیه کندتر از واید بادی اتوماتیک). در تست یک‌چهارم مایل هم آمار ۱۲.۴ ثانیه با سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت برای آن به ثبت رسیده است؛ این ارقام برای هلکت اتوماتیک وایدبادی معادل ۱۱.۸ ثانیه و ۱۲۶ مایل بر ساعت است.


هلکت وایدبادی به خاطر استفاده از کیت بدنه و تغییراتی که در ساختار آن اعمال شده، در حدود ۳۱ کیلوگرم از مدل استاندارد سنگین‌تر بوده و وزن کلی آن معادل ۲۰۵۸ کیلوگرم است. یکی از علل اصلی کُند بودن نمونه دستی ضرایب نسبتا بلند انتخاب شده برای دنده‌های گیربکس شش سرعته منوال است که هیچ تناسبی با ضرایب مدل اتوماتیک ۸ سرعته ندارد.

نسخه دستی بسیار سریع بوده و شما را در دنده‌های پایین، حین شتاب گیری به صندلی می‌چسباند اما اگر بلافاصله وارد مدل اتوماتیک شوید و با آن رانندگی کنید، می‌توانید تیزتر بودن آن را حس نمایید.


با در نظر گرفتن گشتاور ۸۸۱ نیوتن متری چلنجر هلکت وایدبادی، کلاچ دو دیسک این خودرو بسیار نرم عمل می‌کند و عملکرد خوبی از خود در هنگام گذر از مسیرهای پرترافیک که نیاز به توقف و حرکت پی‌درپی است، نشان می‌دهد.


دسته دنده با سر توپی شکل در مکان مناسبی قرار دارد و نیروی مناسبی برای جابجا کردن آن نیاز است اما می‌توانست فواصل کمتری در مسیرهای خود جابجا شود تا دنده‌ها سریعتر تعویض گردند. چلنجر هلکت وایدبادی از نظر عملکرد ترمز، حرکات بدنه و میزان چسبندگی یک جانور بسیار قابل ستایش است.


این خودرو معادل ۰.۹۵ جی چسبندگی ایجاد می‌نماید و پس از طی ۴۶٫۹۳ متر، سرعت آن از ۱۱۲ کیلومتربرساعت، به طور کامل به صفر می‌رسد. مدل واید بادی از لاستیک‌های بسیار پهن ۳۰۵/۳۵ZR-20 در عقب استفاده می‌کند و در جلو حدود ۱.۷ اینچ عریض‌تر است که در حدود ۶ هزار دلار هزینه بیشتری را نسبت به نسخه استاندارد به خریداران این مدل تحمیل می‌نماید.


با وجود توزیع ۵۶.۷ درصد وزن این خودرو بر روی محورهای جلو، هلکت توانایی خوبی در دور زدن داشته و در عبور از مسیرهای مرتفع فراتر از انتظار عمل می‌نماید. این ماشین در ابتدا خودروی بزرگی به نظر می‌رسد اما با تمرین می‌توانید کنترل آن را به خوبی در هنگام عبور از پیچ‌ها به دست بگیرید.


در حالت اسپرت و track، واکنش‌های بسیار دقیقی از پیشرانه نسبت به اعمال فشار بر روی پدال گاز دریافت خواهید نمود. سیستم کنترل پایداری استثنایی این خودرو به راننده اجازه انتخاب نرخ انحراف را می‌دهد که بسیار عالی است. محل قرارگیری پدالها نیز به گونه‌ای است که اجازه جابجایی آزادانه پاها را حین کلاچ‌گیری و فشردن پدال گاز، به طرز مناسبی اعطا می‌کند و غربیلک فرمان با نسبت فلان ۱ به ۱۴٫۴ کاملا سریع عمل می‌کند. میزان مصرف سوخت این جانور جهنمی در حین آزمایش معادل۱۹٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد شده است.


شرکت داج از قبل تمایل خود را نسبت به عرضه مدل ۲۰۱۹ این خودرو با نام جدید redeye و با حدود ۱۰ اسب بخار قدرت بیشتر از دیمن (۷۹۷ اسب بخار) اعلام نموده است که همانند دیمن تنها به گیربکس اتوماتیک مجهز خواهد بود. بنابراین وایدبادی آخرین نسل چلنجر هلکت مجهز به سه پدال است.


منبع: caranddriver

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

از زمانی که اتومبیل‌ها پا به عرصه وجود نهاده‌اند، برخوردها نیز میان آنها وجود داشته و شاید شناسایی اولین راننده بی‌ملاحظه اندکی سخت و گیج‌کننده باشد. البته «اولین‌»‌های متفاوتی در رابطه با تصادف اتومبیل‌ها وجود دارد و بر این اساس، دست‌اندرکاران Jalopnik تصمیم گرفته‌اند برای روشن شدن موضوع، گزارشی از اولین تصادف‌های اتومبیل در دنیا ارائه دهند که در ادامه مرور می‌کنیم.


برخی اتفاقات در طول تاریخ موجب تغییر طبیعت اتومبیل‌ها شده‌اند. از دست دادن جان افراد و خسارت‌های فراوان، همگی باعث شده‌اند که ما امروزه این ماشین‌های خطرناک را به ابزارهایی مطمئن‌تر تبدیل کنیم. گاهی اوقات لازم است که به شکلی سخت و دردناک، از اتفاقات درس بگیریم.

۱۸۳۴: انفجار کالسکه بخار جان اسکات راسل در اولین خرابکاری صنعت اتومبیل

در حالی که ماری وارد (Mary Ward) معمولاً به عنوان اولین قربانی اتومبیل‌ها شناخته می‌شود (در ادامه به ماجرای وی خواهیم پرداخت)، امّا این واقعه برای کالسکه بخار جان اسکات راسل، سال‌ها پیش از مرگ خانم «وارد» اتفاف افتاده است.

در سال‌های قبل از قرن نوزدهم میلادی، وسایل نقلیه لزوماً همگی با پیشرانه احتراق داخلی یا الکتریکی نبودند و تا قبل از اینکه کارل بنز (Karl Benz) اتومبیلش را به جهان معرفی کند، مردم از پیشرانه بخار برای حمل‌ونقل استفاده می‌کردند. این ماشین‌های عجیب و غریب، البته اساس نمونه‌های اولیه اتومبیل را تشکیل می‌دادند.

شخصی به نام جان اسکات راسل (John Scott Russell) یک کالسکه بخار را می‌راند که آتش گرفت. این اتفاق باعث شد تا جان ۴ انسان از دست برود و «راسل» نیز مجبور شد تا «کسب‌وکار» خود را تعطیل کند. در آن زمان تقاضا برای یک وسیله نقلیه چهار چرخ که دارای پیشرانه باشد، رو به گسترش بود. گفته می‌شد که دست‌هایی در این اتفاق دخیل بوده‌اند؛ اینکه برخی از «معترضان به اتومبیل‌ها» تکه‌هایی نوک‌تیز فلزی در مسیر جاده پهن کرده‌اند تا موتور بخار سوراخ شده و منفجر شود.

۱۸۶۹: اولین تصادف اتومبیل منجر به مرگ

حالا به مرگ دانشمند مشهور، خانم «ماری وارد» می‌رسیم. «وارد» در حالی که سعی داشت اولین قدم‌ها را در مورد دانش «میکروسکوپی» بردارد و کتاب در این زمینه بنویسد، به خاطر مرگ عجیبش در دنیا مشهور شد. وسیله نقلیه بخار «وارد» در حالی که لرزان و بی‌ثبات در جاده به پیش می‌رفت، نتوانست از روی یک مانع فلزی عبور کند و آتش گرفت. در همین حال، اتومبیل منحرف گردید و در روزگاری که خبری از کمربند ایمنی نبود، خانم «وارد» به بیرون پرتاب شد و بعداً به علت شکستگی گردن فوت کرد.

هیچ‌کس واقعاً از مرگ «ماری وارد» به عنوان اولین قربانی اتومبیل مطمئن نیست؛ چرا که قبلاً نیز چهار نفر در اثر سانحه ماشین بخار «راسل» جان خود را از دست‌ داده بودند. شاید این واقعه از آن جهت غم‌انگیز باشد که در آن، یک خانم برجسته که در آستانه برخی کشفیات مهم علمی بوده، کشته شده است.

در هر صورت، این اتفاق باعث شد که نظر خیلی‌ها نسبت به موتورهای بخار تغییر کند و دیگر این پیشرانه‌ها به عنوان ایمن‌ترین گزینه برای حمل‌ونقل تلقی نشوند. همچنین شاید بهتر بود که برخی امکانات ایمنی به وسایل نقلیه اضافه گردد.

۱۸۹۱: اولین تصادف بدون تلفات جانی در یک خودرو با پیشرانه بنزینی

اوهایو هیچگاه به عنوان خانه اتومبیل مطرح نبوده و این تعریف بیشتر مختص به شهر «دیترویت» است. امّا «کلیولند» و نواحی اطرافش، در گذشته، محلی برای پرورش برخی ذهن‌های خلاق بوده‌اند. یکی از این ذهن‌های خلاق، جیمز ویلیام لمبرت (James William Lambert) بوده است. این مخترع، سهم زیادی در توسعه دنیای اتومبیل در سال‌های آخر قرن نوزدهم میلادی داشته و بیش از ۶۰۰ اختراع را در این زمینه به ثبت رسانده است. البته تمام این اختراعات در عرصه اتومبیل نبوده‌اند، ولی در هر صورت، نبوغ «لمبرت» را نشان داده‌اند.

در یکی از روزهای سال ۱۸۹۱ میلادی، «لمبرت» خودروی تک‌سیلندر بنزینی جدیدی را که خودش را طراحی کرده بود، برای نمایش به  نزد دوستش جیمز اسوولند (James Swoveland) برد. آنها رانندگی رانندگی فوق‌العاده‌ای را پشت‌سر گذاشتند تا اینکه به ریشه یک درخت برخورد کردند. اینکه این ریشه درخت در چه مسیری بر سر راهشان قرار گرفته بود، چندان مشخص نیست، امّا در هر صورت، خودروی «لمبرت» کنترلش را از دست داد و به یک پایه مخصوص بستن اسب‌ها برخورد کرد. این خودرو احتمالاً سرعت زیادی نداشته؛ چرا که «لمبرت» و «اسوولند» تنها خراش‌های جزئی برداشته بودند.

۱۸۹۶: اولین برخورد یک دوچرخه با خودرو در شهر نیویورک

هر کسی که در یک شهر بزرگ زندگی می‌کند، حتماً حداقل یک بار در یکی از طرفین ماجرای برخورد یک دوچرخه با یک خودرو حضور داشته است. در واقع، این موضوع به همان سال‌های آغاز عصر اتومبیل‌ها برمی‌گردد.

به سال ۱۸۹۶ که برگردیم، هنری ولز (Henry Wells) را می‌بینیم که در حال راندن یک «واگن بدون اسب» در یک سری مسابقات «واگن‌های بدون‌اسب» است! طبیعتاً «ولز» آن‌قدر سریع پیش می‌رفت که کنترل خودرو را از دست داد و شروع به حرکتی زیگزاگ‌مانند کرد؛ تقریباً همان حالتی که در یک پیاده‌رو، یک شخص از روبرو به سمت‌تان می‌آید و شما تلاش می‌کنید که از راست یا چپ بروید و همین تردید، هر دوی شما را در یک تنگنا قرار می‌دهد.

به همین ترتیب، دو‌چرخه‌سواری به نام ابلینگ توماس (Ebeling Thomas) با سردرگمی مواجه شد؛ اینکه این خودرو واقعاً می‌خواهد به راست یا چپ برود. بنابراین، وی تنها منتظر ماند تا ببیند که چه اتفاقی می‌افتد. البته برخورد رخ داد، امّا کسی جان خود را از دست نداد. پای «توماس» شکست، «ولز» به دلیل رانندگی بی‌محابا بازداشت شد و یک رقابت جدید در زمینه حمل‌ونقل آغاز گردید.

۱۸۹۹: اولین عابر پیاده که با یک تاکسی الکتریکی تصادف کرد و جان خود را از دست داد

شاید باورش سخت باشد، امّا خودروهای الکتریکی جایگاه مهمی در گذشته داشته‌اند. این خودروها نسبت به همتایان احتراق داخلی، تمیزتر و کم‌سروصداتر بودند، نیازی به استفاده از هندل دستی نداشتند و تعویض دنده در آنها حذف شده بود. با این وجود، هنوز هم می‌توانستند روزهای بدی برای راننده و اتومبیلش ایجاد کنند.

هنری بلیس (Henry Bliss) نام شخصی است که اولین بار این موضوع را تجربه کرد. عبارت‌های متعددی برای توصیف این واقعه منتشر شده، امّا بنابر متن گزارش Smithsonian ، «بلیس» دچار یک «آسیب جدی» شد، به زیر اتومبیل رفت و قربانی یک «تصادف» گردید. در هر صورت، این تصادف که به عنوان یک «قتل غیرعمد» شناخته شد، بعدها تأثیرات خود را در تولید خودروی تولید انبوه خودروسازان در دهه ۱۹۲۰ میلادی گذاشت.

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

بررسی تخصصی سوبارو فارستر ۲۰۱۸ جدید

بدون دیدگاه

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

شاید طرفداران سوبارو در حال سوگواری برای روزهای خوش حضور این برند در مسابقات رالی جهانی باشند اما حداقل از نظر جهانی این موضوع لطمه‌ای به موفقیت ژاپنی‌ها وارد نکرده است. هم‌اکنون سوبارو روی محصولات خانوادگی و سیستم‌های ایمنی تمرکز داشته و جدیدترین محصولات آن رفته‌رفته وارد بازار می‌شوند. سال پیش شاهد معرفی نسل جدید …

نوشته بررسی تخصصی سوبارو فارستر ۲۰۱۸ جدید به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

دومین نسل نیسان جوک در چند ماه آینده معرفی خواهد شد و مدیر طراحی جهانی این برند گفته جوک جدید طراحی متفاوتی در مقایسه با سایر محصولات خواهد داشت. مدیر بخش طراحی نیسان همچنین ادعاهای برخی افراد درباره برگشت نیسان به عقب به منظور بازطراحی جوک در زمان توسعه را رد کرده است.


آلفونسو آلبیسا در مصاحبه با اتوکار گفته که این خودرو در استودیوی لندن نیسان طراحی شده است:

جوک جدید شبیه Imx یا لیف جدید نخواهد بود. این خودرو استایلی شهری با شاخصه‌های جذاب خواهد داشت.

مدیر طراحی نیسان در ادامه می‌افزاید:

نسل جدید جوک قطعاً به زودی خواهد آمد اما به عقب بازنگشته است. من نمی‌دانم این داستان از کجا آمده است. جوک خودروی بسیار جذابی بوده و هنوز هم زیبایی‌های خاص خود را دارد.


حدود سه سال است که دنیای خودرو منتظر معرفی نسل جدید جوک می‌باشد. پیش از این اخبار زیادی درباره عرضه این خودرو در سال ۲۰۱۷ به گوش رسیده بود اما به دلایلی نامشخص این کار انجام نشد.


اولین نسل نیسان جوک در زمان عرضه و به ویژه در اروپا محبوبیت بالایی پیدا کرد و استایل منحصربه‌فرد آن یکی از دلایل اصلی موفقیتش به شمار می‌رود.

آلبیسا اضافه می‌کند:

کار ما در نسل اول آسان‌تر بود زیرا هیچ خودروی دیگری شبیه جوک نبود. حتی با وجود ظاهری دو قطبی، جوک خودروی موفقی از کار درآمد. دومین نسل این خودرو نمی‌تواند خیلی متفاوت یا تکاملی باشد و هنوز هم یک جوک خواهد بود.

شواهد نشان می‌دهد نسل جدید جوک بر پایه پلتفرم V کشیده‌تر رنو-نیسان-میتسوبیشی ساخته خواهد شد. پیشرانه‌های این خودرو از دیگر محصولات نیسان قرض گرفته می‌شود که از جمله‌ی این خودروها می‌توان به میکرا و قشقایی و پیشرانه‌های ۳ سیلندر ۰٫۹ لیتری توربو و ۴ سیلندر ۱٫۲ لیتری توربو اشاره کرد. همچنین تنها پیشرانه دیزلی این خودرو نمونه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری خواهد بود.

تولید دومین نسل نیسان جوک از سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد.

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

مدت زمان زیادی از رقابت شانه‌به‌شانه‌ی تیم‌های گوناگون با تیم فرمول ۱ مرسدس-ای ام جی پتروناس می‌گذرد اما به نظر می‌رسد هم‌اکنون فراری در بحث سرعت چیزهای زیادی در چنته دارد.


حتی سال پیش و زمانی که سباستین فتل در نیمه اول فصل بسیار قوی ظاهر شد مرسدس با مدیریت خود نشان داد که خودرویشان بهتر از فراری بوده است؛ اما به نظر می‌رسد همه‌چیز بسیار سریع تغییر کرده است.


پیروزی فتل در بلژیک یک حرکت بسیار مهم بوده است. اول از همه اینکه پیروزی فتل باعث شد این راننده به لوئیس همیلتون نزدیک‌تر شود و موضوع دوم هم اینکه مرسدس فهمید خودروهای تیم فراری در خط مستقیم سریع‌تر هستند.


توتو ولف مدیر تیم مرسدس درباره این موضوع می‌گوید:

زمانی که به مسابقه نگاه کردم کمبودهای زیادی دیدم. برخی از این مشکلات شامل سرعت پایین و کشش بودند. همچنین واضح است که در مقایسه با خودروهای فراری و ردبول و فورس ایندیا استهلاک لاستیک‌های ما بالا بود.

مرد شماره یک تیم فرمول ۱ مرسدس خاطرنشان می‌سازد:

فراری مزیت قدرت دارد. ما این مورد را در بخش‌های مختلفی از مسابقه دیدیم و حتی در برخی مواقع که آن‌ها پیچ را بدتر از ما طی می‌کردند پیشرانه قوی به کمکشان می‌آمد؛ بنابراین آن‌ها در خط مستقیم نسبت به ما برتری دارند.

ولف همچنین گفته که شاید همه‌ی این‌ها به چگونگی تنظیمات پیشرانه‌ی خودروهای فراری مرتبط باشد. او هرگونه تقلب دراین‌باره را فوراً رد کرده چیزی که به نظر می‌رسد همیلتون به آن اشاره کرده بود.


اگرچه ولف فکر نمی‌کند تیم مرسدس به‌صورت ناگهانی و در یک شب خواهد توانست عقب‌ماندگی خود نسبت به فراری را در این مورد جبران کند اما امیدوار است در طول فصل عملکرد بهتری داشته باشد و پیشرانه‌های خود را بهینه سازد. هرچند مرسدس همین حالا هم با ۱۰ امتیاز برتری، بالاتر از فراری قرار دارد.

هفته بعد در مونزا شاهد غرش دوباره پیشرانه‌های مرسدس و البته معرفی پکیج آئرودینامیکی جدیدی خواهیم بود. آیا این تغییرات برای رقابت با فراری در پیستی سرعتی کافی خواهد بود؟ باید منتظر ماند و دید!

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

در موتور اسپورت یک کلیشه‌ی قدیمی وجود دارد و آن اینکه اگر خودروهای مسابقه‌ای درست به نظر برسند عملکرد خوبی خواهند داشت.


البته شاید این ضرب‌المثل کاملاً درست نباشد. بسیاری از خودروهای مسابقه‌ای زشت به قهرمانی رسیده‌اند درحالی‌که بسیاری از نمونه‌های زیبا نیز سرعتی هماهنگ با ظاهر خود ندارند.


اما اینجا یک نکته صحیح وجود دارد: اگر ظاهر یک خودرو درست از آب درآمده باشد، در صورت ناکامی آن بسیار متعجب خواهیم شد.

البته که مسئله‌ی ظاهر و طراحی یک خودرو شخصی بوده اما از نظر ما نسل جدید ب‌ام‌و Z4 ظاهر درستی داشته و طراحی آن در مقایسه با نسل قبلی بهبود یافته است. طراحی این خودرو برجسته و مطمئن بوده و جلوپنجره بزرگ کلیوی شکل آن گیرا و زیبا به نظر می‌رسد.

ب ام و Z4
در کل باید گفت نسل قبلی Z4 از نظر همه‌ی افراد زیبا نبود و طراحی و پرفورمنس آن نیز در یک حد قرار نداشت. کارشناسان با بررسی نسل قبلی Z4 قوای محرکه آن را تحسین کردند اما سواری، هندلینگ و فرمان آن را خیلی برجسته و متفاوت نیافتند. این خودرو نتوانست پرفورمنسی برابر با ظاهر خود داشته باشد.


مهندسان ب‌ام‌و فوراً این نکته را متوجه شده و به انتقادات وارده پاسخ دادند. ما اوایل سال جاری به مدت کوتاهی توانستیم پشت فرمان نسخه پیش‌تولیدی Z4 جدید نشستیم و با برخی از مهندسان دینامیک سواری ب‌ام‌و دیدار کردیم. آن‌ها تست‌های وسیعی برای اطمینان از سواری خوب Z4 انجام داده‌اند. مهندسان این خودروساز آلمانی می‌خواهند از تولید یک خودروی کاملاً اسپورت اطمینان حاصل یابند. به عنوان نتیجه‌بخش اعظم زمان توسعه این خودرو صرف دینامیک سواری Z4 شده است.


ما با راندن این رودستر جذاب در جاده و پیست فهمیدیم که این خودرو ارزش صرف وقت زیاد برای دینامیک سواری را داشته است. Z4 جدید حتی در نسخه پیش‌تولیدی هم پایدار و متوازن حس شده و اعتمادبه‌نفس لازم در راننده برای عبور از سطوح گوناگون را ایجاد می‌کند.


واضح است که فعلاً نمی‌توانیم از میزان خوب بودن Z4 جدید به‌طورقطع سخن بگوییم؛ اما امیدواریم که ظاهر و پرفورمنس نسل جدید این خودرو با یکدیگر هماهنگی خواهد داشت.

منبع: autocar

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

خودرویی کوچک با توانایی‌های بزرگ!

تا به اینجا شاهد سال خوبی برای طرفداران سوپرمینی های اسپورت بوده‌ایم. در سال جاری نسل جدید فورد فیستا ST، سوزوکی سوئیفت اسپورت تازه‌نفس و مینی کوپر S به‌روز شده وارد میدان شده‌اند؛ و البته نباید یکی از پیشکسوتان این عرصه یعنی فولکس‌واگن پولو GTI را از یاد ببریم.


پولوی داغ که در جایگاهی پایین‌تر از گلف GTI قرار می‌گیرد دست نوازش را بر سر آپ GTI کشیده و در میانه خانواده قرار می‌گیرد. نسل‌های قبلی این خودرو هرگز بهترین عملکرد را نداشته‌اند و رقبایی همچون رنو کلیو و فیستا ST نسل قبل در جاده های پر پیچ و خم توانایی‌های بیشتری داشته‌اند.


البته فولکس‌واگن در نسل جدید پولو GTI تلاش داشته این موضوع را حل کند؛ اما افزایش لذت یک خودرو بدون تأثیر منفی روی راحتی و کاربری خودرویی همیشه‌سبز و استاندارد یک وظیفه آسان نبوده و نیست.


یکی از برجسته‌ترین جنبه‌های پولو GTI پیشرانه آن است. پیشرانه ۲ لیتری توربوی بنزینی در زیر کاپوت این خودرو آرمیده است. این همان پیشرانه‌ی بکار رفته در گلف GTI بوده اما قدرت آن به ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور نیز به ۳۲۰ نیوتون متر محدود است.


شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو برابر با ۶٫۷ ثانیه بوده و شکی وجود ندارد که عملکرد خوب پولو GTI به خاطر گشتاور بالایی است که از دورهای میانی در دسترس می‌باشد. همچنین وجود گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه و انتقال نیرو به چرخ‌های جلو، قوای محرکه خیلی زیر فشار قرار نمی‌گیرد.

البته باید گفت در یک‌سوم نهایی منتهی به ردلاین پیشرانه گشتاور خودرو فوراً ناپدید می‌شود. این یک پیشرانه‌ی قدرتمند است که اگرچه هر از گاهی پرفورمنس نه چندان جالبی دارد اما هیچ‌گاه شما را تنها نمی‌گذارد. سریعاً خواهید توانست در کاربری‌های روزمره با پیشرانه ارتباط برقرار کنید اما در جاده های پر پیچ و خم آرزو خواهید کرد که ای کاش این قلب آهنین کاراکتر متمایزتری داشت. نسخه مجهز به گیربکس ۶ سرعته دستی در آینده عرضه خواهد شد و شاید باعث هیجان بیشتر راننده در پشت فرمان پولو GTI شود.

بد نیست بدانید این خودرو دارای حالت‌های متغیر رانندگی بوده و هر یک شخصیت پولو را تغییر می‌دهند. البته چیزی که بیشتر پاسخ خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد گیربکس دوکلاچه فولکس است. بجای واردکردن فشار زیاد به پیشرانه این گیربکس است که دنده‌ها را بیشتر نگه می‌دارد.


تمامی مدل‌های پولو GTI بازار بریتانیا به سیستم تعلیق اسپورت با دو تنظیم دامپرها مجهز هستند؛ اما این حالت‌های متفاوت خیلی روی رفتار پولو تأثیر ندارند. پایداری و چسبندگی خودرو عالی بوده و زمانی که با آن به پیچ‌ها حمله کنید شاهد تخت ماندن خودرو خواهید بود.


اما فرمان بزرگ پولو GTI ارتباطی‌ترین نمونه کلاس نبوده و بازخورد چندانی از آن به دست نمی‌آید. پولو با دیفرانسیل لغزش محدود هم عرضه نمی‌شود بنابراین همیشه نمی‌توانید با اعتمادبه‌نفس عالی پایتان را روی پدال گاز فشار دهید.


کابین نیز فضای خوبی برای سرنشینان فراهم کرده است. پولوی استاندارد از نظر کیفیت کابین یک سنگ محک در کلاس خود بوده و نسخه اسپورت آن نیز همین رویه را دنبال نموده است. این کابین احساس هوشمندانه‌ای داشته و همان طراحی مدرن و داشبورد نرم را شاهد هستیم. پشت آمپرهای دیجیتال سفارشی باعث شده‌اند این سوپرمینی وارد عصر دیجیتال شود درحالی‌که صفحه‌نمایش ۸ اینچی ارتقا یافته هم همان وضوح مورد انتظار را دارد.


جدیدترین نسل فولکس‌واگن پولو GTI یک سوپرمینی اسپورت برجسته است. این خودرو احساس هاچبک های بخشنده‌ای را دارد که زندگی با آن بسیار آسان بوده و کابین پیشرفته و پر از تکنولوژی پولو هم یک سنگ محک در این کلاس می‌باشد. با خرید این خودرو ناامید نخواهید شد. البته پولو جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین خودروی کلاس نیست اما از این نظر نسل جدید فورد فیستا ST بر آن برتری دارد.

مشخصات فولکس‌واگن پولو GTI 2018

 • قیمت: ۲۳۰۲۰ پوند
 • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو
 • قدرت/گشتاور: ۱۹۷ اسب بخار/۳۲۰ نیوتون متر
 • گیربکس: ۶ سرعته دوکلاچه اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
 • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۶٫۷ ثانیه
 • حداکثر سرعت: ۲۳۶ کیلومتر در ساعت
 • مصرف سوخت: ۵٫۹ لیتر در هر صد کیلومتر

[دانلود ویدئو]

منبع: autoexpress

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

نام‌های معدودی توانسته‌اند عزت و احترام تویوتا هایلوکس را به دست آورند.
این پیکاپ به زنده ماندن در بدترین شرایط و در ناهموارترین مسیرهای جاده‌ای شناخته شده و تقریباً می‌توان گفت هایلوکس مرگ ندارد. البته هایلوکس به عنوان یک آفرودر متولد نشده بود و اولین نسل آن که در سال ۱۹۶۸ معرفی شد اصلاً با پس‌زمینه دو دیفرانسیل بودن طراحی نشد. در ادامه شما را با داستان هایلوکس آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید!

 • پیش از هایلوکس


پیش از معرفی هایلوکس این خودروساز چندین پیکاپ را معرفی کرده بود که یکی بر مبنای کرونا شکل گرفته بود و دیگری نیز محصولی مستقل با نام استات بود. در سال ۱۹۶۶ تویوتا اتحادی را با هینو موتورز شکل داد. تویوتا موافقت نمود روی محصولات تجاری سبک‌وزن تمرکز کند درحالی‌که هینو نیز مسئولیت ساخت تراک های مدیوم و هوی دیوتی را بر عهده گرفت. هینو بریسکا یک پیکاپ کوچک بود که در سال ۱۹۶۵ معرفی شد و یک سال بعد نیز تویوتا محصول خود را معرفی نمود.

 • اولین نسل هایلوکس (۱۹۶۸)


جایگزین بریسکا نام هایلوکس را به خود گرفت. این نام ترکیبی از واژه‌های high و luxury بود. هینو این خودرو را می‌ساخت اما با توافقی که در سال ۱۹۶۶ به دست آمده بود تویوتا آن را از طریق نمایندگی‌های خود در ژاپن می‌فروخت. تویوتا این پیکاپ کوچک را برای خریدارانی آماده کرده بود که وسایل کوچکی را حمل می‌کردند و در عین حال نمی‌خواست راحتی و تجهیزات موجود در خودروهای سواری را از هایلوکس حذف کند.

 • هایلوکس نسل اول به روایت اعداد (۱۹۶۸)


اولین نسل هایلوکس از نظر آفرود چیزی برای ارائه نداشت. این خودرو تنها به‌صورت دیفرانسیل عقب و با پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری ۷۰ اسب بخاری و یک گیربکس ۴ سرعته دستی عرضه شد که شیفتر گیربکس هم روی ستون فرمان قرار داشت. ارتفاع خودرو هم از سطح زمین به گونه‌ای بود که تنها عبور بی‌دردسر از زمین‌های ناهموار را میسر می‌ساخت. سه نفر در صورت داشتن جثه‌ای متوسط می‌توانستند روی صندلی نیمکتی اولین نسل هایلوکس بنشینند.

تویوتا سپس با معرفی نسخه طویل‌تر در سال ۱۹۶۹ تعداد اعضای خانواده هایلوکس را گسترش داد. هایلوکس در آمریکا که یکی از اصلی‌ترین بازارهای تویوتاست با قدرت ۹۰ اسبی عرضه شد اما نسخه طویل‌تر آن در دسترس آمریکایی‌ها نبود. مدل‌های بازار آمریکا با چراغ‌های راهنمای قرار گرفته روی گلگیرهای جلو متمایز می‌شدند زیرا استانداردهای امریکا به گونه‌ای بود که چراغ‌های راهنمای بسیار کوچک را نمی‌پذیرفت.

 • هایلوکس و همتایان (۱۹۶۸)


تویوتا با معرفی هایلوکس آن را با دو عضو دیگر خانواده یعنی همان پیکاپ ساخته شده بر مبنای کرونا و کروان آشنا کرد. هر دو مدل اساساً نسخه‌های تجاری مدل‌های سواری بودند و از همان ایده‌ی بکار رفته در پیکاپ های محبوب بازار استرالیا پیروی می‌کردند. تویوتا معتقد بود این بخش از بازار بیش از آنکه متمدن باشد باید جان ساخت باشد و بنابراین سریعاً دو پیکاپ قبلی را حذف کرد تا جا برای هایلوکس باز شود.

 • دومین نسل هایلوکس (۱۹۷۲)


نسل اول هایلوکس خیلی دوام نیاورد و تویوتا در سال ۱۹۷۲ اقدام به معرفی دومین نسل این خودرو کرد.

اگرچه پیشرانه خودرو نسبت به قبل تغییری نداشت اما کابین آن بهتر بود و البته ترمزها نیز ارتقا یافته بودند. فروش این خودرو در آمریکا ادامه یافت و خریداران نهایتاً می‌توانستند نسخه طویل‌تر آن را نیز سفارش دهند. اندکی پس از معرفی دومین نسل هایلوکس فروش آن در بریتانیا نیز آغاز شد.

 • سقوط هایلوکس در آمریکا (دهه ۷۰ میلادی)


بازار آمریکا جایی بود که ارزش زیادی برای پیکاپ ها قائل می‌شد و البته خریداران نیز دیگر همانند گذشته تنها به فکر خرید پیکاپ هایی نبودند که تنها در مزرعه و ساخت‌وساز بکار آیند بلکه محصولاتی بهتر و لوکس‌تر می‌خواستند. تویوتا در پاسخ به تقاضای خریداران اقدام به تولید مدل فول تری در سال ۱۹۷۴ کرد که پیشرانه‌ای قوی‌تر داشت و با سه گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شد. از همین‌جا مدلی ماجراجوتر با نام SR-5 تولید شد.

نهایتاً تویوتا تصمیم گرفت نام هایلوکس را از بازار آمریکا خارج کند.

 • سومین نسل هایلوکس (۱۹۷۸)


اواخر سال ۱۹۷۸ سومین نسل این پیکاپ معرفی شد. طراحی تکاملی سومین نسل هایلوکس دارای بهبودهای زیادی در برخی نقاط همچون سیستم تعلیق بهتری بود که سواری نرمی ایجاد می‌کرد. همچنین ترمزهای دیسکی جلو در نسخه‌های گران‌تر این خودرو نصب شد. تویوتا همچنین مدل‌های طویل‌تر و دو کابین هایلوکس را در برخی بازارها عرضه کرد.

 • هایلوکس دو دیفرانسیل می‌شود (۱۹۷۹)


۱۰ سال پس از معرفی، هایلوکس هنوز هم همان فرمول اولیه‌ی تدارک دیده شده توسط تویوتا و هینو را دنبال می‌کرد؛ اما این موضوع در سال ۱۹۷۹ تغییر کرد. تویوتا نسخه دو دیفرانسیل هایلوکس را با قطعات گرفته شده از لندکروزر سری ۴۰ عرضه کرد. اولین مدل دیزلی هایلوکس نیز به فاصله‌ای کم تولید شد. این نسخه به‌صورت تک و دو دیفرانسیل عرضه می‌شد. ترکیب پیشرانه دیزلی و سیستم چهار چرخ محرک تا سال ۲۰۱۸ هم ادامه دارد.

 • شاسی‌بلندی با ریشه‌های پیکاپ (۱۹۸۱)


دو شرکت Winnebago و تویوتا در آمریکا توانستند سومین نسل هایلوکس را به یک شاسی‌بلند آفرودر با نام Trekker تبدیل کنند. فرایند تبدیل هایلوکس به این خودرو شامل جوشکاری بخش بار به کابین، برش دیواره بین دو بخش و نصب بخش فایبرگلاس و شیشه‌های جانبی و عقبی می‌شد. Trekker سپس کف‌پوش و نیمکت عقب کاملی را دریافت نمود.

کارشناسان درباره تعداد فروش این خودرو اختلاف‌نظر دارند اما اکثر آن‌ها تعداد تولید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه را درست می‌دانند. هر دو نسخه تک و دو دیفرانسیل تولید شدند و همگی دارای پیشرانه‌ای ۲٫۲ لیتری بودند. Trekker پدر اصلی تویوتا ۴ رانر محسوب می‌شود.

 • چهارمین نسل هایلوکس (۱۹۸۳)


تویوتا در خلال دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی با معرفی نسل‌های گوناگون هایلوکس دنیای خودرو را سورپرایز کرد. چهارمین نسل این پیکاپ در سال ۱۹۸۳ معرفی شد. این پیکاپ دارای قابلیت آفرود و ظاهری خشن بود که نمای جلوی گوشه دارتر و بچه گلگیرها آن حس را تشدید می‌کردند. این نسل در ۲۰ نسخه گوناگون تولید شد و خریداران می‌توانستند نمونه‌های تک یا دو کابین، بنزینی یا دیزلی و تک یا دو دیفرانسیل را انتخاب کنند.

تویوتا هایلوکس
Trekker زمینه اصلی برای تولید نسل اول ۴ رانر بود. تویوتا ۴ رانر در سال ۱۹۸۴ معرفی شد. تویوتا کار را با چهارمین نسل هایلوکسی شروع کرد و دیواره پشتی را برای ایجاد فضای لازم برای ۵ نفر حذف کرد و سپس یک سقف جداشدنی را به مجموعه افزود. تویوتا گفته بود سیستم تعلیق عقب ۴ رانر برای ایجاد سواری نرم‌تر ارتقا یافته بود.

 • پنجمین نسل هایلوکس (۱۹۸۸)


تویوتا گفته بود پنجمین نسل هایلوکس را با در نظر گرفتن سه فاکتور اصلی قدرت، استحکام و راحتی ساخته است. در این خودرو توجه ویژه‌ای به کابین شده بود. مدل‌های دو کابین هایلوکس نسل پنج با پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری عرضه می‌شدند. این نسل از هایلوکس با معرفی دومین نسل ۴ رانر گره خورده بود. ۴ رانر نسل دوم در سال ۱۹۹۰ و به عنوان شاسی‌بلندی مرسوم معرفی شد و دو درب بیشتر در عقب داشت.

 • هایلوکس فولکس‌واگن (۱۹۸۹)


فولکس‌واگن توانست لیسانس ساخت و فروش پنجمین نسل هایلوکس در اروپا را به دست آورد. این خودرو که تارو نام گرفته بود همان هایلوکس بود اما نشان‌های فولکس را حمل می‌کرد. تارو در مدل‌های تک و دو دیفرانسیل و با چند فرم کابین عرضه شد.

تولید تارو بین سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۷ در جریان بود و اولین بار در هانوفر و بعدها در اِمدِن روی خط مونتاژ رفت. فولکس با خاتمه تولید تارو از بازار پیکاپ ها خداحافظی کرد اما در سال ۲۰۱۰ و با معرفی آماروک دوباره به این بخش بازگشت.

 • تولید در آمریکا شروع شد (۱۹۹۱)


همانند بسیاری از رقبا؛ تویوتا به خاطر تعرفه‌های بالای وضع شده روی خودروهای وارداتی اقدام به واردات شاسی هایلوکس از ژاپن به آمریکا کرد و در این کشور بدنه را روی خودرو قرار داد. این راه‌حل باعث شد تعرفه‌ها به ۴ درصد کاهش یابد. تویوتا چندین دهه با همین روش کار کرد اما سرانجام تصمیم گرفت در آمریکا هایلوکس را بسازد.

آمریکا به عنوان یکی از مهم‌ترین بازارهای هایلوکس مطرح شد و بنابراین در سال ۱۹۹۱ تویوتا شروع به تولید این خودرو در تأسیسات NUMMI و با همکاری جنرال موتورز نمود. این کارخانه تا زمان تعطیل شدن در سال ۲۰۱۰ به تولید هایلوکس و سپس تاکوما مشغول بود. این کارخانه امروزه به تولید محصولات تسلا مدل S، X و ۳ مشغول است.

 • معرفی تاکوما (۱۹۹۵)


ساخت هایلوکس در آمریکا این فرصت را به تویوتا داد تا بیشتر در بازار این کشور نفوذ کند. تغییرات با معرفی نامی جدید شروع شد: تاکوما! اولین نسل تاکوما در سال ۱۹۹۵ معرفی شد. این خودرو هندلینگی بهتر و سواری راحت‌تری در مقایسه با هایلوکس داشت. تاکوما همچنین طراحی دل‌پذیرتر و ابعاد هماهنگ‌تری را نشان می‌داد.

 • ششمین نسل هایلوکس (۱۹۹۷)


علاقه‌ی آمریکایی‌ها به پیکاپ های داخلی این فرصت را به تویوتا داد تا روی بقیه بازارها تمرکز کند. تفاوت اصلی این بود که خریداران آمریکایی از پیکاپ ها همه‌روزه استفاده می‌کنند. آن‌ها خودرویی راحت، قدرتمند و کارا و البته مجهز می‌خواهند؛ اما در اروپا این قابلیت اطمینان و انعطاف است که حرف اول را می‌زند. تویوتا با ششمین نسل هایلوکس به این نیازها پاسخ داد.

 • هفتمین نسل هایلوکس (۲۰۰۴)


هفتمین نسل هایلوکس با تغییرات زیادی همراه بود. این کمپانی می‌خواست به جنگ رقبای زیادی همچون فورد رنجر و میتسوبیشی تریتون برود. نسل هفت هایلوکس خودرویی بزرگ‌تر بود و نسخه‌های بیشتری داشت.

 • هشتمین نسل هایلوکس (۲۰۱۵)


از آنجایی که با معرفی نسخه‌هایی همچون TRD Pro، تاکوما جهت‌گیری خشن‌تری داشت، هشتمین نسل هایلوکس در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و ترکیبی از شاخصه‌های یک سدان لوکس و پیکاپ کاری را نشان می‌داد. این خودرو با فرمان چندکاره، صفحه‌نمایش بین پشت آمپرها، تریم آلومینیومی و صفحه‌نمایش لمسی در دسترس است. خریداران همچنین می‌توانند سیستم‌های ایمنی پیشگیری از برخورد و تشخیص عابران پیاده، هشدار خروج از خط و ورود بدون کلید را سفارش دهند.

 • تقریباً جهانی


در سال ۲۰۱۵ و زمانی که تویوتا هشتمین نسل هایلوکس را معرفی کرد بیش از ۱۷٫۷ میلیون دستگاه از این خودرو در سراسر دنیا و از زمان معرفی اولین نسل به فروش رفته بود. هایلوکس علیرغم وجود رقبای سرسختی همچون فولکس‌واگن آماروک و نیسان ناوارا عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ اروپا را به خود اختصاص داده است. این خودرو همچنین در استرالیا، خاورمیانه و برخی بخش‌های آفریقا از محبوبیت بالایی برخوردار است.

البته هایلوکس جدید واقعاً خودروی جهانی نیست زیرا تویوتا اعلام کرده برنامه‌ای برای بازگرداندن این خودرو به آمریکا ندارد. در این بازار تاکوما را می‌بینیم که وارد سومین نسل خود شده است.

 • هایلوکس تونکا کانسپت (۲۰۱۷)

تویوتا هایلوکس
در سال ۲۰۱۷ بخش استرالیایی تویوتا با شرکت اسباب‌بازی سازی تونکا همکاری کرد تا یک هایلوکس ویژه را که از اسباب‌بازی‌های پلاستیکی الهام گرفته تولید نماید. طراحان از نسخه دو کابین هایلوکس استفاده کردند و سیستم تعلیق سفارشی و کیت بدنه خشنی را روی خودرو نصب نمودند. این خودرو در تور دور استرالیا شرکت کرد اما هرگز وارد خط تولید نشد.

 • پرفروش‌ترین پیکاپ


موفقیت هایلوکس در خارج از اروپا هم ادامه دارد. در آفریقای جنوبی، جایی که هایلوکس بخشی از کلاس باکی‌ها است، پرفروش‌ترین محصول بوده و فاصله قابل‌توجهی با دیگران دارد. هایلوکس در سال پیش ‌فروش ۳۶۴۲۲ دستگاهی داشته که حدود ۴ هزار دستگاه بیشتر از فورد رنجر است. پرفروش‌ترین خودروی سواری آفریقا فولکس‌واگن پولو ویوو بوده که تنها به خانه ۲۸۴۰۲ نفر راه یافته است.

همین داستان در استرالیا نیز برقرار است جایی که هایلوکس به عنوان یک ute انجام‌وظیفه می‌کند. این خودرو با فروش ۴۷۰۹۳۶ دستگاهی در سال ۲۰۱۷ رتبه اول پرفروش‌ترین خودروی استرالیا را به خود اختصاص داد درحالی‌که فورد رنجر با فروش ۴۲۷۲۸ دستگاهی در رده دوم جای گرفت. رتبه سوم هم به کرولا اختصاص یافت که حدود ۱۰ هزار دستگاه فروش کمتر در مقایسه با هایلوکس داشته است.

 • هایلوکس در داکار


تویوتا هایلوکس چندین بار در رالی خشن داکار حضور یافته است. تیم گازو ریسینگ تویوتا در سال ۲۰۱۸ وارد داکار شد و از یک پیشرانه ۸ سیلندر تنفس طبیعی قرار گرفته در میانه خودرو سود برد. سیستم تعلیق کاملاً متفاوت و وزن سبک‌تر باعث شدند هایلوکس همانند یک سوپرا در پیست باشد. تویوتا رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داد اما نتوانست پژو را برای کسب رتبه اول ناکام بگذارد.

منبع: autocar

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

دوستان