[ad_1]
سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

شتاب گیری، سرعت، فرمان دادن‌های سر پیچ و… از جمله اولین موضوعاتی هستند که درباره رانندگی پرفورمنس به ذهن می‌رسند. البته که این موارد عناصر کلیدی یک رانندگی هیجان‌انگیز محسوب می‌شوند اما پشت‌صحنه‌ی رانندگی در جاده و پیست چیزهای زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم‌ترین فاکتورها ترمزها هستند که نه تنها از نظر ایمنی موردی اساسی در نظر گرفته می‌شوند بلکه از نظر توانایی راننده برای مدیریت وزن خودرو هم اهمیت دارند.


کاهش سرعت جنبه‌ی دیگر رانندگی سریع است. برمبو که یکی از مشهورترین کمپانی‌های ایتالیایی تأمین‌کننده‌ی قطعات خودروهاست سال‌های سال است که به ساخت دیسک‌ها و کالیپرهای خودروهای پرفورمنس مشغول می‌باشد. برمبو همکاری مهندسی تنگاتنگی با خودروسازان، از فاز طراحی گرفته تا تست‌های نهایی جاده‌ای و پیست دارد.


پس از فاز اول برنامه‌ریزی ما به مرحله تمرین، تبدیل متریال خام به دیسک‌ها، کالیپرها و قطعاتی می‌رسیم که انرژی ترمز را جذب می‌کنند. همان‌گونه که در ویدئو می‌توانید مشاهده کنید دپارتمان‌های کاملاً اتوماتیک برمبو فازهای تولید گوناگونی داشته و مهندسان متخصص شرکت رفتار متریال در هر شرایطی را تحلیل می‌کنند.


تست‌ها که در مناطق تست انجام می‌شوند برای بررسی پاسخ‌ها به حالت مهندسی‌ای با نام “فرسودگی” ترتیب یافته‌اند تا محدودیت‌های استاتیکی و دینامیکی تشخیص داده شوند. همچنین در اینجا تنش‌های وارده به ترمزها در استفاده‌های روزمره شبیه‌سازی می‌شوند. مهندسان در جاده سیکل‌های ترمز گیری را با نمونه‌های پیش‌تولیدی مجهز به حسگرهایی که پارامترهایی همچون دما، فشار، سرعت و شتاب گیری را اندازه می‌گیرند انجام می‌دهند. البته که باید حس فشردن پدال گاز را نیز به مدیران ارشد گزارش کرد.


اگر بخواهیم به پرفورمنس خالص اشاره کنیم، حداکثر سطحی که برمبو می‌تواند تضمین کند به دیسک‌های ترمز سرامیک کربنی مربوط خواهد بود. برای ساخت این دیسک‌ها متریال خام فیبر کربنی، سیلیکونی و… در مقادیر کاملاً اندازه‌گیری شده وارد قالب‌های آلومینیومی شده و تحت‌فشار زیاد به دیسک تبدیل می‌شوند. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید فازهای تولید دیسک‌ها همین‌جا متوقف نمی‌شود زیرا دیسک تحت‌فشار و دمای زیادی قرار می‌گیرد تا از فیبر کربن در زمان رانندگی محافظت شود.


همه‌ی این کارها برای چه انجام می‌شود؟ احساس حس خوب و خطی پدال در زیر پا نه تنها باعث بهبود عملکرد می‌شود بلکه کنترل بهتر خودرو و متعاقب آن افزایش ایمنی را تضمین می‌کند. همه‌ی آنچه را که در ویدئو مشاهده می‌کنید محصول کار بی‌وقفه‌ی کمپانی‌ای است که ریشه‌هایش به میلان بازمی‌گردد. برمبو را در دنیا همه با نام ترمز می‌شناسند…

[دانلود ویدئو]

[ad_2]
شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوستان