سلام خدمت مخاطبين سایت مجله خودرو در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

فورد در حال فراخوان حدود 1.5 میلیون دستگاه فوکوس در بازار آمریکا است. دلیل این فراخوان مشکلات مربوط به سیستم سوخت است که می‌تواند باعث از کار افتادن پیشرانه شود.


مدل‌های تحت تأثیر این فراخوان فوکوس‌های مدل 2012 تا 2018 هستند که از پیشرانه‌ی 2 لیتری GDI و 2 لیتری GTDI بنزینی استفاده می‌کنند.


دلیل این فراخوان سوپاپ کنیستر معیوب است که شاید در موقعیت باز خود گیر کند. اگر این کار رخ دهد بنا به گفته‌ی فورد مکش اضافی موجود در سیستم سوخت باعث تغییر شکل باک سوخت پلاستیکی فوکوس خواهد شد. مشکل این است که شاید کامپیوتر کنترل پیشرانه این موضوع را تشخیص ندهد.


تنها راهی که مالکان می‌توانند این مشکل را پیش‌بینی کنند نوسان نشان‌دهنده‌ی میزان بنزین و یا روشن و خاموش شدن چراغ بنزین است. بنا به گفته‌ی این خودروساز آمریکایی، مشکل یاد شده می‌تواند باعث خاموش شدن پیشرانه در زمان رانندگی و یا عدم روشن شدن دوباره‌ی آن شود که این امر ریسک تصادف را افزایش می‌دهد.

خودروهای یاد شده در تأسیسات میشیگان فورد تولید شده‌اند. تعداد 1463389 دستگاه فوکوس در آمریکای شمالی فراخوان شده‌اند که تعداد 1282596 دستگاه آن‌ها در آمریکا تردد می‌کنند.


فورد می‌گوید هنوز گزارشی از تصادفات یا جراحات احتمالی مرتبط با این قضیه به دستش نرسیده است. این خودروساز دو راه‌حل را در نظر گرفته است که اولی برنامه‌ریزی دوباره ماژول کنترل قوای محرکه و نصب نرم‌افزار جدیدی است که می‌تواند سوپاپ کنیستر معیوب را تشخیص دهد. نرم‌افزار یاد شده همچنین از مکش اضافی آن قطعه جلوگیری خواهد کرد.

سپس نمایندگی‌ها سوپاپ کنیستر، کنیستر کربن، باک سوخت و ماژول انتقال سوخت را بررسی خواهند کرد و در صورت نیاز قطعه جدیدی را جایگزین خواهند کرد. تمامی این فرایندها بدون هزینه انجام خواهد شد.

2015 Ford Focus 1.0L EcoBoost
فورد به مالکان فوکوس‌های یاد شده توصیه کرده حداقل نصف سوخت در باک را تا زمان بازرسی خودروی خود حفظ کنند.


شما مخاطبين عزيز سايت تکاوران سایبری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت مجله خودرو

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوستان

دسته‌ها